Oblastní kolo floristické soutěže

Dne 5. května 2017

pořádalo územní sdružení ČZS Karviná

v areálu našeho sídla v Karviné Fryštátě

již 6. ročník oblastního kola

„Floristické soutěže“.

 

 

Soutěž byla rozdělena do 3. kategorií:

  • děti ze Základních škol,
  • studenti ze středních škol
  • dospělí a seniorky (členky ČZS).

 

Úkolem pro soutěžící ve všech kategoriích bylo:

  1. Vytvořit vypichovanou misku ze živých rostlin pro slavnostní stůl – (oboustranný pohled)
  2. Uvázat kytičku k Svátku matek (není podmínkou oboustranný pohled)

 

Časový limit pro vytvoření každého úkolu byl stanoven na 45 minut.

Soutěžící mohli použít i vlastní donesený zdobící materiál.

Pro soutěžící jsme zajistili rostlinný materiál, aranžovací materiál a krásné řezané květiny gerber, karafiátů a chryzantém.

Samotná soutěž započala v dopoledních hodinách, nejprve soutěžily zahrádkářky – seniorky.

Odborná porota ve složení př. Marie Hluzáková, Marcela Urbanová, Ing. Vladislav Samek a Ludmila Orságová rozhodovala a ohodnotila výtvory členek.

 

V další části soutěže jsme pokračovali v aranžování živých rostlin a to v kategoriích děti ze základních a středních škol.

 

Pro soutěž děti jsme porotu rozšířili o další členky a to Mgr. Alici Královou a to aby posouzení a rozhodování o nejlepším výkonu bylo spravedlivé.

 

Musíme podotknout, že jsme se při vyhodnocení velice zapotili, protože výtvory dětí byly velice krásné a pěkně uvázané.

 

 

Výsledky:

Pořadí dětí ze ZŠ:

číslo soutěžícího Jméno soutěžícího celkem bodů pořadí
19 Viktorie Kostelníková ZŠ Borovského Karviná 7 299 1
17 Natálie Rybárová ZŠ Borovského Karviná 7 295 2
18 Kája Švedová ZŠ Borovského Karviná 7 289 3
20 Liliana Bielczyková ZŠ Borovského Karviná 7 270 4
10 Iva Kalovsková ZŠ Borovského Karviná 7 267 5
16 Andrea Kudlová ZŠ Borovského Karviná 7 250 6
9 Kateřina Nosková ZŠ Mendelova Karviná 8 242 7
8 Markéta Biegoňová ZŠ Prameny Karviná 4 226 8
7 Vanesa Hortová ZŠ Prameny Karviná 4 216 9

Pořadí mládeže ze středních škol:

číslo soutěžícího Jméno soutěžícího střední škola celkem bodů pořadí
1 Daniela Mlčúchová Gymnazium Havířov 295 1

Pořadí seniorů:

číslo soutěžícího Jméno soutěžícího ZO ČZS celkem bodů pořadí
3 Zdislava Menšíková ZO Dětmarovice 266 1
1 Mgr. Alica Králová ZO Bývalé rybníky 235 2
2 Jadwiga Dedková ZO Přátelství Karviná 1 231 3

Výherci na 1. místě ze tří kategorií se zúčastní zemského kola floristické soutěže dne 1. června  v Prostějově.

Všem výhercům gratulujeme a přejeme úspěch v zemském kole soutěže.

 

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Ochrana proti spamovacím robotům *