Oblastní kolo „Mladý zahrádkář“ 2017

V sobotu 20. května 2017

proběhlo oblastní kolo soutěže

Mladý zahrádkář

ve stanici mladých přírodovědců

Juventus Karviná

 

Mladí zahrádkáři soutěžili, v zahrádkářských znalostech, v okresním kole „Mladého zahrádkáře“ v Karviné. Také letošní ročník soutěže byl ve dvou kategoriích žáků 5. a 6. třídy ZŠ a 7. až 9. třídy ZŠ.

Před zahájením vlastní soutěže předal předseda ÚS ČZS Karviná O. Janků ocenění ČZS za spolupráci, vedoucí Stanice mladých přírodovědců Juventus Karviná Mgr. Sikorové.

     

 

 

 

 

 

 

Soutěž se konala formou testů se 45 otázkami a tradičních   poznávaček tj. určování rostlin, semen nebo částí rostlin. Na soutěž jsme měli přihlášeno cca 35 dětí, samotné soutěže se účastnilo celkem 17 mladých zahrádkářů z následujících ZŠ.

  • ZŠ Jarošova z Havířova Šumbarku pod vedením Mgr. Febrové Marie
  • ZŠ Prameny Karviná Mizerov pod vedením Mgr. Šebestíkové Heleny
  • ZŠ Školská Karviná Ráj pod vedením Mgr. Miroslavy Zbavitelové
  • ZŠ Slezská Orlová Lutyně s paní učitelkou Mgr. Věry Skybikové
  • ZŠ Fr. Hrubína Havířov Podlesí
  • ZŠ Doubrava pod vedením Mgr. Markéty Hanákové
  • ZŠ Mendelova Karviná 8 pod vedením kroužku Ing. Samka

 

        

 

 

 

 

 

 

Vítězové v kategorii:

 

mladší: Sabina Mlčúchová ze ZŠ Fr. Frubína Havířov Podlesí

staršíKlára Thienelová – ze ZŠ Prameny Karviná Ráj

postupují do národního kola, které bude ve dnech 16. -18. června v Praze.

 

Již čtrnáct roků po sobě obsazují naši mladí zahrádkáři v národním kole stupně vítězů a dováží medaile.  Veliký podíl na tomto úspěchu má p. Urbanová, která vede kroužek „Mladého zahrádkáře“.   Významný díl mají učitelé na ZŠ, kteří žáky připravují i ve svém volnu a odborní instruktoři ČZS p. Janků, Nechvátal, Ing. Samek, kteří soutěžícím chystají náročné testy a živé rostliny na poznávačky. Poděkování patří i dalším členům, kteří nám pomáhali tuto soutěž organizačně zajistit – Mgr. Králová, p. Rechtoríková a pracovníkům stanice mladých přírodovědců Juventus Karviná.

 

 

 

 

 

 

 

Poděkovat musíme paní Mgr. Sikorové vedoucí Stanice mladých přírodovědců v Karviné Ráji, která, nám umožnila soutěž v areálu stanice opět uspořádat.

Poděkování patří také pekárně United Bakeries Karviná, která nám na občerstvení dětí při soutěži věnovala pečivo.

Pořadí kategorie starší žáci:

Jméno Základní škola Testy Poznávačka Celkem bodů
1. Thienelová Klára ZŠ Prameny Karviná 7 29 30 59
2. Nosková Kateřina ZŠ Mendelova Karviná 8 24 25 49
3. Wawrzyczková Lenka ZŠ Školská Karviná 4 26 18 44
4. Figurová Eliška ZŠ Doubrava 19 14 33
5. Urbančíková Markéta ZŠ Doubrava 18 8 26

 

Pořadí kategorie mladší žáci:

Jméno a Příjmení Základní škola Testy Poznávačka Celkem bodů
1. Mlčúchová Sabina ZŠ Fr. Hrubína Havířov 35 25 60
2. Křížík Jan ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 25 19 44
3. Horová Michaela ZŠ Slezská Orlová Lutyně 22 20 42
4. Seman Filip ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 22 15 37
5. Kubaňová Karolína ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 23 13 36

Vítězům blahopřejeme a mnoho štěstí v národním kole 🙂

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Ochrana proti spamovacím robotům *