Vyhodnocení mezinárodní soutěže mládeže v zahradnických dovednostech.

Výsledky

mezinárodní soutěže mládeže

v zahradnických dovednostech

při výstavě

Život na zahradě

Již posedmé se uskutečnila na výstavišti Černá louka, při krajské výstavě “ Život na zahradě“, mezinárodní soutěž mládeže do 16. let a to v pátek dne 22. září 2017 od 9:00 hodin, kterou finančně podpořil krajský úřad Moravskoslezského kraje.

Na soutěž se přihlásilo celkem 55 soutěžících, samotné soutěže se zúčastnilo 53 mladých zahrádkářů ze ZŠ z 6 územních sdružení moravskoslezského kraje, Polska a Slovenska v doprovodu učitelů a vedoucích.

Z každé územní rady ČZS, z PZD Polska a SZZ Slovenska se soutěže zúčastnilo 53 soutěžících 2 se omluvili pro nemoc.

Soutěž se skládala ze 3 části:

  • odborné znalosti – prokázali v testech,
  • poznávací části – určení a pojmenování rostlin
  • aranžmá květin – vypichovaná miska, tvorba dle určených pravidel spolu s vlastní fantazií
  • Každý soutěžící soutěžil sám za sebe, jak v testech, poznávačce tak i v aranžmá.

Na testy jsme připravili 200 otázek a naši instruktoři vypěstovali rostlinky pro poznávačku.  Všichni soutěžící obdrželi ve svém mateřském jazyce otázky pro testy a seznam rostlin a semen pro poznávačku.

Seznam otázek a přehled rostlin, které byly pro poznávací část obdrželi soutěžící v měsíci červenci –  srpnu.

Pro dosažení dobrých výsledků v testech a poznávačkách museli soutěžící znát odpovědi na 200 otázek a poznat cca 200 rostlin.

V aranžmá (podzimní vazbě) živých rostlin jsme požadovali po soutěžících nápad a jistou manuální zručnost a šikovnost.

Učitelky Střední zahradnické školy v Ostravě zajistily pro děti aranžérský materiál včetně odborné přednášky s ukázkami vazeb, jak má správné podzimní aranžmá vypadat, seznámily je s kritérii pro vyhodnocení soutěže.

Hlavním koordinátorem a garantem mezinárodní soutěže dětí byla pověřena př. Urbanová Marcela.

Testová část soutěže – vedoucí př. Urbanová, ÚS Frýdek Místek, Mgr. Nováková a Mázlová.

Poznávací část soutěže – vedoucí skupiny př. Ing. Samek + zástupce ÚS Ostrava, Orságová, Mgr. Králová

Soutěž v aranžmá – vedoucí skupiny Mgr. Ridrichová + Mgr. Králová + zástupce PL, + zástupce SL.

 

Slavnostní vyhodnocení soutěže bylo provedeno v 14:00 hodin na podiu za přítomnosti soutěžících, poroty a návštěvníků výstavy.

Zástupci ČZS, zástupci MSK zhodnotili celou soutěž a dětem byly předány diplomy, rostlinky a zakoupené věcné ceny.

O výsledcích soutěže se veřejnost dozvěděla při výstavě.

Aranžérské práce soutěžících zůstávaly jako expozice výstavy, takže návštěvníci si mohli tyto prohlédnout, zhodnotit a ocenit náročnost soutěže.

Informace a zhodnocení soutěže jsme umístili na panely při výstavě, na web stránky svazu, výsledky byly rozeslány na jednotlivá ÚS ČZS, SZZ Slovensko, PZD Polsko a ZŠ soutěžících.

 

Konečné pořadí:

pořadí jméno ZŠ – město floristika testy poznávačka celkem
1 Zuzana Marošová Hradec n.Moravicí 100 39 31 170
2 Romana Zacherová Hradec n.Moravicí 85 39 19 143
3 Alena Kadlubiecová Hradec n.Moravicí 90 32 20 142
4 Nikol Mainušová Hradec n.Moravicí 78 40 23 141
5 Nela Mlčúchová Karviná – Havířov 86 37 17 140
6 Vojtěch Bačák Kopřívnice 68 36 31 135
7 Peregrina Uhríková Kysucké N.Mesto 68 39 22 129
8 Zora Lisníková Frýdek Místek 75 31 22 128
9 Petra Janyšková Nový Jičín 95 18 14 127
10 Zuzana Turková Nový Jičín 56 39 31 126
11 Kateřina Nosková Karviná 65 35 25 125
12 Sabina Mlčúchová Karviná – Havířov 61 38 23 122
13 Veronika Klingerová Kopřivnice 55 39 27 121
14 Tereza Teplanská Hradec n.Moravicí 71 37 12 120
15 Nicola Walczyková Ostrava 60 39 19 118
16 Daniela Cedivodová Ostrava 73 32 13 118
17 Alena Beránková Fulnek – N. Jičín 62 36 18 116
18 Michaela Brunková Mladecko – Opava 73 35 7 115
19 Lukáš Poledník Kopřivnice 59 31 23 113
20 Natálie Dohnalová Karviná 73 19 21 113
21 Aneta Housovská Mladecko – Opava 58 37 17 112
22 Gabriela Mičková Nový Jičín 88 14 10 112
23 Lea Vojteková Kysucké N.Mesto 48 40 23 111
24 Veronika Longinová Nový Jičín 92 12 6 110
25 Adéla Kuchařová Ostrava 61 30 18 109
26 Zuzana Králiková Kysucké N.Mesto 51 40 17 108
27 Renáta Siudová Karviná 78 18 12 108
28 Zora Křivanová Karviná 67 31 9 107
29 Adéla Dluhošová Mladecko – Opava 65 33 8 106
30 Veronika Stavinohová Frýdek Místek 60 30 12 102
31 Tomáš Rýpara Fulnek – N. Jičín 56 25 19 100
32 Annemarie Davidová Ostrava 58 27 14 99
33 Leila Uhríková Kysucké N.Mesto 33 39 25 97
34 Vendula Marinčinová Ostrava 55 31 10 96
35 Maja Rymanowska Cieszyn PL 48 29 18 95
36 Markéta Biegońová Karviná 70 17 6 93
37 Viktorie Mauková Karviná 55 26 12 93
38 Iva Kalousková Karviná 66 14 12 92
39 Eliška Kubíčková Nový Jičín 61 19 12 92
40 Eliška Muchová Karviná 63 15 10 88
41 Matúš Kubík Kysucké N.Mesto 38 39 8 85
42 Vanesa Hortová Karviná 50 21 13 84
43 Kateřina Macourková Ostrava 48 17 13 78
44 Pauliny Niedoba Cieszyn PL 28 31 13 72
45 Krzysztofa Szlachta Cieszyn PL 36 13 16 65
46 Nikola Horáková Nový Jičín 43 14 7 64
47 Dominika Bajda Cieszyn PL 18 30 14 62
48 Filip Wróbel Cieszyn PL 21 21 13 55

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Ochrana proti spamovacím robotům *