Vyhodnocení krajské výstavy

zivot_na_zahrade_14_1Ohlédnutí za krajskou výstavou ČZS

Život na zahradě

2014

v Ostravě na Černé louce


Krajskou výstavu  na výstavišti Černá louka v Ostravě spolupořádala územní sdružení ČZS Moravskoslezského kraje (Bruntál, Frýdek Místek, Karviná, Opava, Ostrava) ve dnech 26. až 28. září 2014.

 

zivot_na_zahrade_14_12Termín výstavy byl určen téměř o rok dříve a provedení bylo potvrzeno dohodou ÚS s výstavištěm včetně plánku, velikosti výstavní plochy a dohodou podmínek, za kterých byla výstava uspořádána.

 

Spoluvystavovatele, propagaci, dotace, zajištění a rozmístění panelů jsme řešili a dohodli na společném jednání územních sdružení ČZS několik měsíců před výstavou.

 

Vlastní sestavení výstavy započalo rozměřením výstavní plochy a vytýčením místa, na kterém ÚS včetně spoluvystavovatelů svoje exponáty instalovali.

 

Zajištění exponátů, jejich dovoz, instalaci včetně aranžmá a nazdobení si každé ÚS organizovalo samo.

zivot_na_zahrade_14_10zivot_na_zahrade_14_9zivot_na_zahrade_14_8Na instalaci výstavy se během dvou dnů před výstavou podílelo 112 členů ČZS.

Záměrem výstavy bylo ukázat a předvést návštěvníkům co zahrádkáři dovedou a především co lze v naší oblasti vypěstovat.

zivot_na_zahrade_14_6zivot_na_zahrade_14_11zivot_na_zahrade_14_13Ovoce a zelenina, která byla výsadou jižní Moravy jako paprika, lilek, broskve, réva umíme pěstovat v našem kraji,dovedeme a vystavovali jsme také novinky a zvláštnosti jako 0,5 kg papriky, pepinogold, sladkou stevii, rajčenku a kiwi.

Návštěvníci také viděli spoustu odrůd tykví.

Velmi působivý vstup na výstaviště aranžovala Střední zahradní škola z Ostravy.

Spousta květin, uložení a dozdobení exponátů bylo v aranžmá členek ČZS

 

Výstavu navštívilo 12 a půl tisíce návštěvníků.

Zpracoval: Oldřich Janků

Leave a Reply