Ohlédnutí za krajskou výstavou.

20160925_134112Malé ohlédnutí za

krajskou výstavou

Život na zahradě 2016

 

Odsouhlasené dotace z Krajského úřadu a ČZS nám umožnili naplánovat výstavu „Život na zahradě“ a Mezinárodní soutěž dětí v zahradnických dovednostech.

 

V dubnu jsme se na KKR dohodli na obsazení pavilonu NA 1, také na tom, že s námi budou vystavovat včelaři, že naše plocha pro výstavu bude 1500 m².

100_6328Požadavek byl, stylizovat výstavu ve vzhledu zahrádky včetně chatky a koutku pro děti vše ze dřeva z masívu, dále moderní skleník s polykarbonátu s automatickým větráním.

S tím jak výrobci a prodejci postupně odmítali na výstavu exponáty zapůjčit nebo se zúčastnit, jsme postupně plánek překreslovali, nakonec nám zůstal pouze skleník, takže v srpnu jsme začínali od začátku.

 

Požádali jsme o pomoc ředitelku střední zahradnické školy v Ostravě Zábřehu, nakreslili jsem další plánek a na jeho obsazení jsme se s ředitelkou dohodli.

20160925_134647Rozměření výstavní plochy pro ÚS máme nacvičené, zajištění potřebného materiálu od mulče až po bagety pro děti na soutěž také.

V předstihu jsme pro Mezinárodní soutěž dětí v zahradnických znalostech a dovednostech vytvořili otázky včetně překladu, poznávačku s překladem, materiál pro floristiku.

 

Výstavu za veliké pomoci zahradnické školy instalovalo opět každé územní sdružení samostatně

20160925_133629Krajská výstava „Život na zahradě“ za podpory Moravskoslezského kraje a také díky SZŠ v O. Zábřehu byla na úrovni a velmi pěkná.

předseda ÚS ČZS Karviná Oldřich Janků

Leave a Reply