pořádalo 19. května 2012
oblastní kolo soutěže
Mladý zahrádkář
Soutěž proběhla od 9:00 do 13:00 v areálu Juventus – Stanice mladých přírodovědců v Karviné Ráji, ulice Kubiszova.
Žáci soutěžily ve dvou kategoriích:
Mladší žáci (5 – 6. třída)
Starší žáci (7 – 9 třída).
Soutěž se skládala ze dvou částí:
teoretická část – soutěžilo se formou písemných testů
poznávací část – soutěž v poznávání semen, rostlin (jejich částí) a chorob nebo škůdců rostlin.
Oblastního kola soutěže se zúčastnily děti z oblasti Karvinska, za doprovodu učitele, nebo vedoucího kroužku mladých zahrádkářů.
Jak soutěž probíhala si můžete prohlédnout na dalších snímcích ve fotogalerii.
Součástí soutěže byl i doprovodný program – procházka k Darkovskému mostu, Karvinskému moři a prohlídka přírodovědné stanice.
Mezitím pořadatelé vyhodnotili testy z teorie i poznávání rostlin.
Po návratu z procházky se děti i jejich doprovod dozvěděli správné odpovědi jak na poznávací část soutěže, tak i správné odpovědi testů.
Co musely děti určit v poznávačce je v sekci ke stažení.
Pak byla vyhodnocena kategorie mladších, kde zvítězily a v národním kole nás budou reprezentovat, Tereza Sobelová a Sabina Cerulová ze ZŠ Prameny.
V tabulce je pořadí prvních deseti.
pořadí | příjmení | jméno | škola | test | poznání | celkem |
1. | Sobelová | Tereza | Prameny | 38 | 15 | 53 |
2. | Cerulová | Sabina | Prameny | 31 | 12 | 43 |
3. | Valenta | Michael | Mendelova | 25 | 13 | 38 |
4. | Karolová | Markéta | Prameny | 27 | 10 | 37 |
5. | Pastuszková | Adél | Školská | 17 | 13 | 30 |
6. | Smigová | Lucie | Prameny | 23 | 7 | 30 |
7. | Wojaczková | Nela | Prameny | 24 | 5 | 29 |
8. | Vyvijalová | Tereza | Borovského | 19 | 8 | 27 |
9. | Kowolowská | Terezie | Borovského | 16 | 9 | 25 |
10. | Kondziolková | Vendula | Borovského | 19 | 5 | 24 |
Následně byly oznámeny správné výsledky testu a vyhlášeny výsledky v kategorii starších.
Zde s velkým náskokem zvítězila Daniela Mlčúchová a jako druhá skončila Veronika Vavrušková, obě ze ZŠ Jarošova. I ony nás budou reprezentovat v národním kole.
V následující tabulce opět pořadí prvních deseti.
pořadí | příjmení | jméno | škola | test | poznání | celkem |
1. | Mlčúchová | Daniela | Jarošova | 36 | 35 | 71 |
2. | Vavrušková | Veronika | Jarošova | 32 | 23 | 55 |
3. | Janík | Vojtěch | Školní Orlová Lutyně | 29 | 24 | 53 |
4. | Wilczek | Adam | Školní Orlová Lutyně | 25 | 24 | 49 |
5. | Valentová | Denisa | Mendelova | 24 | 24 | 48 |
6. | Vavrušková | Lucie | Jarošova | 24 | 16 | 40 |
7. | Wolfová | Michaela | Školská | 25 | 15 | 40 |
8. | Schindler | Adam | Borovského | 21 | 11 | 32 |
9. | Kozák | Pavel | Slezská | 17 | 14 | 31 |
10. | Korzonková | Eliška | Školská | 20 | 9 | 29 |
Každý soutěžící obdržel občerstvení a drobnou pozornost. Prvních pět v každé kategorii získalo diplomy a ceny.
Výherci soutěže se zúčastní v červnu 2012 národního kola soutěže v Klatovech.
Vzhledem k vynikajícím výsledkům předchozího ročníku národního kola nás mohou reprezentovat v každé kategorii dva soutěžící. Přejeme jim mnoho úspěchů.
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.