Informace o krajské výstavě ‚Život na zahradě‘ 2022

   

 

 

Informace o krajské výstavě „Život na zahradě „

Po více jak dvouleté odmlce se znovu vrací oblíbená Krajská výstava „Život na zahradě.“

Letos se výstava bude konat v Ostravě

v Muzeum potravin a zemědělských strojů Vítkovice 3033, 703 00 Ostrava-Vítkovice

ve dnech23. a 24.září 2022, tj. v pátek a sobotu 9:00 – 18:00 hodin.

Připravuje ji 6 územních rad ČZSz MSK. Na výstavě uvidíte krásné výpěstky zahrádkářů, připravili jsme pro vás odbornou pěstitelskouporadnu, mykologickou poradnu, řadu zajímavých přednášky, prodej zahrádkářských přebytků, rostlin kaktusů, moštů, košíkářského zboží, koláčů, občerstvení a prodej ostatního zboží.

V muzeu potravin a zemědělských strojů je prezentace nové sestavy Galerie českých potravin, kromě toho uvidíte historické traktory, secí, stroje, mlátičky, čističky obilí, lokomobilu a množství dalších pozoruhodných ukázek.

K technologickým změnám dochází také v zemědělství, jsou vyvíjeny a zaváděny technologie, které dále umožňují snížit podíl rutinní a namáhavé práce, ušetřit čas, zvýšit výnos a současně snížit ekologickou stopu zemědělství v krajině. Tyto báze jsou označovány jako zemědělství 4.0 popř. precizní zemědělství a jsou demonstrovány současně s naší výstavou. Z modernějších technologií pak uvidíte robotický dojicí stroj, autonomního zahradního robota, vertikální farmu, 3D tiskárnu pro tisk čokolády, ale také foto bioreaktory a exponáty k problematice plastů nebo geneticky modifikovaných plodin atd.

Spolu s výstavou je pořádán v pátek dne 3. září od 9,00 hodin již 11. ročník mezinárodní soutěž dětí v zahradnických dovednostech. Mezinárodní soutěže dětí se zúčastní děti ze ZO ČZS, a ZŠ Moravskoslezského kraje, děti z Polska a Slovenska.

Prohlídku výstav a muzea lze předpokládat asi na 3 hodiny k tomu poradna a přednášky. Připravené je pro vás občerstvení, na výstavě potkáte řadu přátel toto navýší celkový čas asi na 4 hod. Doporučujeme větším ZO ČZS (menší se můžou spojit)obstarat si na uvedenou akci autobus (vstupné na dvě výstavy a prohlídka muzea 50,- Kč + autobus cestovné)

Karviná 6.6.2022                                    Za KKR :   Oldřich Janků

Leave a Reply