42.ročník „Zahrádkářské univerzity v Orlové

42.ročník

„Zahrádkářské univerzity“

tradiční cyklus přednášek

pořádá ZO ČZS, osada č.1,Orlová – Lutyně

a Dům kultury města Orlová.

 

Přednášky se konají v Domě kultury v Orlové – Lutyni vždy ve 14:00 hodin

 

3.2.2018 (sobota)

Ochrana a řez jádrovin a peckovin

Čestmír Jež, vedoucí instruktorského sboru ČZS ve Frýdku – Místku. Přednášející je známým odborníkem v oblasti pěstování jabloní, hrušní, švestek i stolních odrůd vína ve frýdeckomísteckém okrese. Seznámí přítomné s hlavními zásadami ochrany peckovin a jádrovin před nemocemi. Dále probere hlavní zásady řezu tohoto ovoce. Následně se zmíní o chybách, kterých se v této oblasti zahrádkáři dopouštějí.

 

4.2.2018 (neděle)

Ochrana zahrady před jarními mrazíky

Miroslav Nechvátal, je předsedou okresního instruktorského sboru ČZS v Karviné, známý a uznávaný odborník na aktinidie, citrusy a okrasné rostliny. Dále je specialistou v oblasti ochrany a hnojení rostlin. Zaměří se zejména na praktickou stránku ochrany zahrady, jak okrasných rostlin, tak ovocných dřevin před dopadem neočekávaných a mnohdy velice zhoubných jarních mrazíků.

 

10.2.2018 (sobota)

Zelené hnojení a kompostování na zahrádkách

Ing. Vladislav Samek, lektor je členem okresního instruktorského sboru ČZS v Karviné. Je uznávaným odborníkem prakticky v celé oblasti zahrádkářství. Specializuje se na hnojení zahrady jak organickými, umělými tak i zelenými hnojivy. Ve svém vystoupení se mimo jiné také zaměří na hlavní zásady využití všech organických odpadů k jejich správnému zkompostování a udržení humusu na zahradě.

 

17.2.2018 (sobota)

Drogová problematika ve městě Orlová

Mgr. Roman Galia, mgr.Václav Šaroch, lektoři pracují v městské policii v Orlové. Drogové problematice, zejména u mládeže, se intenzivně věnují dlouhou dobu. V příspěvku se zaměří zejména na situaci v této oblasti u nás v minulém období a v současnosti. Dále nastíní cíle a opatření, jak by se mělo v omezování drog zejména u mladých lidí dále postupovat.

 

18.2.2018 (neděle)

Léčivé bylinky a jejích účinky

Mgr. Jaromír Wojnar, přednášející s pomocí bylinných čajů a dalších přípravků léčí pacienty v deseti ordinacích České a Slovenské republiky. Na základě zobrazení oční duhovky sestaví speciální směs bylin a dalších přípravků, které ošetřovaný následně užívá. Ve svém vystoupení se zaměří zejména na vybrané přírodní prostředky a jejich aplikaci na léčbu a prevenci.Účastníci si budou moci v omezeném množství zakoupit přírodní preparáty k ochraně zdraví.

 

Bližší informace:

  1. Dagmar Samuhelová, Orlová – Lutyně č. 738, tel.776 283 071
  2. Monika Tomicová, DKMO, Osvobození 797, tel. 596 530 917 a  731 387 633

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Ochrana proti spamovacím robotům *